Profile

milad dadfar

Contact Details

Bio

همانطور که گفتیم باکو ، پایتخت جمهوری آذربایجان و نیز بزرگترین شهر این کشور است . این شهر  همچنین بزرگترین بندر آذربایجان را در خود جای داده که در امتداد ساحل غربی دریای خزر و در شبه جزیره آب‌ شوران قرار دارد و یکی از مناطق نفت‌ خیز جهان نیز به شمار می رود و از این رو دارای موقعیتی استراتژیک است .

تور باکو جزو پر جمعیت‌ ترین و البته زیباترین شهرهای قفقاز است و سفر به آن بسیار جذاب خواهد بود . در ادامه شما را با گوشه ای از تاریخچه این شهر آشنا می کنیم :

به گزارش سفر باتو ، اولین آثار حضور انسان و شکل گیری شهر به قرن ششم میلادی باز می گردد و در آن دوران این سرزمین جزوی از امپراتوری ایران بود و نزدیکی فرهنگ و سنت این دو کشور به یکدیگر تائیدی بر این موضوع است . در قرن دوازدهم میلادی بر اثر وقوع زلزله ای مهیبی که در شهر شماخی پایتخت شروانشاهان رخ داد ، باکو توسط آستیان اول به عنوان پایتخت کشور آذربایجان انتخاب شد .  و در این زمان این شهر دارای اهمیت فراوانی بود و به هسته اصلی حکومت شروانشاهان تبدیل شد . در آن زمان آذربایجان را جنوب رود ارس می نامیدند و باکو در قرون چهاردهم و پانزدهم میلادی پایتخت شروانشاهان بود و بعد از آن به عنوان بخشی از کشورمان ایران درست در زمان حکومت صفویه بر این کشور به حیات خود ادامه داد تا اینکه در قرن شانزدهم میلادی حکومت عثمانی با حمله و یورش به بخشی از منطقه قفقاز موفق شدند که این شهر را اشغال نموده و به قلمرو خود اضافه کنند .

Areas of Practice